Yasal Adresler Denetlenir mi?

Yasal Adresler Denetlenir mi?

Türk ticari kanunları üstünde gerekli incelemeyi yaptığınızda, şirketi kurmak için gerekenlerin belirli olduğunu tespit edeceksiniz. Sizden bir takım evrakların talep edildiğini göreceksiniz Bu evraklardan bir tanesi tebligat adresi yani bir diğer deyişle yasal adres olacaktır. Bu adresin belirtilmesi yani işyerinizin oluşturulması konusunda, hazır ofis, kiralık ofis veya sanal ofis gibi hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Bu durumda, bu hizmeti de ilgili ticari kanun prosedürü kapsamında alacağınızı göreceksiniz. Peki müracaat yaptığınız bu adresi bildirdiniz. İlgili devlet kurumları tarafından size ulaşıldı ve belirli gün ve saatte ofise gelineceği ve şirket kurulumu onay işlemi için denetleme yapılmak istendiği belirtildi.

Sanal yasal adres denetlenir mi? Elbette her çeşit kurumunun, kuruluşunun, kamu kurum kuruluşun veya özel sektörün temsilci veya temsilcileri gelip adresinizi yani vermiş olduğunuz adresi denetleyebilir. Yasal açıdan herhangi sakıncalı bir durum ortaya çıkmayacaktır.

Yasal Adresleri Nasıl Kontrol Edeceğim?

Haber vermeniz ile beraber, yasal adres konusunda, söz gelimi yasal adres Ankara kapsamında bir kiralama hizmetleri gerçekleştirmiş olabilirsiniz veya gerçekleştirmeyi planlıyor olabilirsiniz. Aklınıza sanal yasal adresleri nasıl kontrol edeceğim? Gibi bir soru gelebilir. Her ne kadar kontrol etme ihtiyacı ortaya çıkmayacak olsa da, sizlere verilen adresi arzu ettiğiniz gün ve saatte, bizzat gitmek sureti ile kontrol edebilirsiniz. İşletme sahibi olarak tabii ki denetleyebilirsiniz. Gelen giden evrakları bizzat kendiniz görmek istiyor olabilirsiniz. Bunun haricinde işlerin nasıl yürüdüğünü, aksama olup olmadığını da görmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Yapacağınız işlem basittir. Sanal yasal adresleri nasıl kontrol edeceğim? Gideceksiniz, iş yerinin adresine bakacaksınız. Personelin mesai saatleri içerisinde, olması gerekli olduğu gibi yerinde bulunduğunu göreceksiniz.

Sanal Ofisleri Yasal Adres Olarak  Kullanabilir miyim?

Başvuru tamamlandığı andan itibaren, müracaatnuz karşılığında, ihtiyaçlarınız çerçevesinde yasal adres konusunda sizlere paket alternatifler sunulacaktır. Paket seçeneğinin içerisinde, yasal adres Ankara ifadesini kapsayacak şekilde hizmetler yer almaktadır. Standart paket olarak bir uygulamadan bahsetmek mümkün olabilir. Burada tebligat adresiniz belirlenmiş olacaktır. Resmi kurumlara verilecektir. Telefon, faks hizmetleri sağlanacaktır. Ofisinizin idari işlemlerini yürütmek amacı ile personel görevlendirmesi yapılacaktır.

Bu personel gelen evrakları alacak, size bilgi verecek, şirkete gelen telefonları açacak, gerekli görüşmeleri yapacaktır. Faks ya da elektronik posta geldiğinde alacak, size ulaşacaktır. Sizin vereceğiniz talimatlar ile beraber, işlemleri, büro işlemlerini veya bilinen klasik adıyla idari işlemleri yürütecektir. Peki siz işletme sahibi olarak, sanal yasal adresleri kullanabilir miyim? Sorusunun karşılığında ne yapacaksınız? İstediğiniz zaman gelip iş yerini görebilirsiniz. Adresi ziyaret edebilirsiniz.

Bunun haricinde bir çalışma ortamına, bir ofise ihtiyacınız olabilir. Tabii ki bu durumda da çalışabilirsiniz fakat bunun için önce şirketin müşteri hizmetleriyle görüşüp, ofiste, çalışma odalarında yer almak arzu ettiğiniz tarih ve saati belirtip, randevu alacaksınız. Bu seçeneğin dışında, müşterileriniz ile personellerle veya ekipler ile görüşme yapmak, toplantı yapmak, ticari işlem akışını belirlemek istiyor olabilirsiniz. Bu durumda da yine randevu sistemi sayesinde beraber, toplantı odaları kiralama hizmetlerinden yararlanmanız mümkün olacaktır.